Relacja z Festiwalu In Garden 2020

Dzień 1. In Garden 2020

Za nami dzień otwarcia festiwalu In Garden. Pogoda mimo niepewności dopisała, a o resztę nie musieliśmy się martwić. Dziękujemy za piękne słowa uznania, a przede wszystkim dziękujemy wszystkim osobom, bez których festiwal by się nie odbył.

Po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu odbył się wernisaż ogrodów z udziałem twórców, po którym wspólnie udaliśmy się na wspólny spacer po ogrodach. Elementem ostatniego ogrodu, a zarazem zwieńczeniem spaceru był performance muzyczny „Apifonia” w wykonaniu kolektywu NoBody. Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia na uczestników czekało kino w ogrodzie, w ramach którego wyświetlony został film „Ogród” (reż. Martin Sulik).

Zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z pierwszego dnia festiwalu.

Fot. Tomasz Kulbowski

Dzień 2. In Garden 2020

Drugi dzień festiwalu obfitował w wiele atrakcji. Pierwszym punktem sobotniej części festiwalu był recital fortepianowy „jazz w południe”, który w przyjemny sposób wprowadził osoby odwiedzjący teren zabytkowego browaru w wyjątkową atmosferę wydarzenia.

Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w sześciu warsztatach tematycznych, skierowanych do najmłodszych oraz do osób dorosłych. Następnym punktem programu przewidzianego na sobotnie popołudnie był „Ogród słów”, czyli dwa wykłady tematyczne. Po zakończeniu drugiego wykładu prowadzący wraz z zainteresowanymi osobami udali się na teren sąsiadującego Rezerwatu Dzikich Dzieci w celu zwiedzenia go oraz porozmawiania o idei jego powstania. Równolegle do prowadzonych wykładów odbyło się otwarcie dwóch wystaw: „Esyfloresy” i „Mechanizm natury”.

Tak jak poprzedniego dnia przybyli uczestnicy mieli możliwość udania się na spacer po siedmiu tymczasowych ogrodach wraz z ich twórcami. Następnie odbył się wernisaż sztuki w przestrzeni publicznej, zorganizowany w ramach współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS. Po wernisażu przybyli goście oraz artyści udali się na wspólny spacer po rzeźbach. Na zakończenie dnia na uczestników czekał koncert muzyczny na dużej scenie, a następnie kino w ogrodzie.

 

Fot. Tomasz Kulbowski

Dzień 3. In Garden 2020

Trzeci, ostatni dzień festiwalu In Garden rozpoczął się w od pokazu kulinarnego kuchni kwiatowej. Tak, jak poprzedniego dnia na uczestników czekały kolejne warsztaty tematyczne. Wydarzeniom towarzyszył recital fortepianowy „klasyka popołudniu”, który ukoił zmysły naszych gości. Kolejnymi punktami niedzielnej części festiwalu tradycyjnie były tematyczne wykłady mistrzów oraz spacery autorskie po ogrodach z ich twórcami. Na zakończenie festiwalu odbył się koncert jazzowy na dużej scenie oraz wyświetlony został film w ramach kina plenerowego.

 

Fotografie: Tomasz Kulbowski

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom!

Organizator wydarzenia

Sponsor strategiczny

Patronat Honorowy

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

 

Patronat Honorowy Prezydent Miasta Lublin

Sponsorzy

Signify

 Partnerzy Strategiczni

Instytut Architektury Krajobrazu KUL-01
ARBORETUM BOLESTRASZYCE
UMCS Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
UMCS Wydział Artystyczny
A&B Architektura & Biznes
Zieleń Miejska
Zieleń Miejska

Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu miasta Lublin

Lublin Miasto Inspiracji