RELACJA Z FESTIWALU IN GARDEN 2021

Dzień 1.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od oficjalnego rozpoczęcia festiwalu. Następnie odbył się pierwszy wernisaż ogrodów z udziałem twórców. Autorzy opowiadali o tym jakie idee towarzyszyły im podczas tworzenia i jakie problemy chcieli poruszyć w swoich ogrodach.

Zwieńczeniem pierwszego dnia był koncert skrzypcowy w wykonaniu Katarzyny Bystrzyckiej, oraz odbywające się po zachodzie słońca improwizowane wydarzenie audio – wizualne „Apisfera”, będące połączeniem dźwięków natury nagranych we wnętrzu pasiek, dźwięków elektronicznych i fletów pasterskich w wykonaniu NoBody i Paweł Łuciuk.

Dziękujemy wszystkim który pomogli w organizacji wydarzenia, bez was nasz festiwal nie mógłby się odbyć!

Zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z pierwszego dnia festiwalu.

 

Fot. Mikołaj Majda

Dzień 2.

Drugiego dnia festiwalu od rana odbywały się warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych, oraz recital fortepianowy Karoliny Hordyjewicz, który wprowadził nas w wyjątkową atmosferę wydarzenia.

W południe uczestnicy mogli posłuchać panelów dyskusyjnych prowadzonych z profesjonalistami z branży architektury krajobrazu, ogrodnictwa, oraz sztuki. Poruszane były tematy z zakresu architektury krajobrazu, tworzenia ogrodów retencyjnych, oraz wystawowych szeroko pojętej sztuki ogrodowej.

Następnie odbył się kolejny wernisaż ogrodów i wernisaż sztuki w przestrzeni publicznej, podczas którego autorzy wystawionych rzeźb opowiadali o procesie twórczym i powstawaniu zaprezentowanych dzieł.

Tego wieczoru mogliśmy posłuchać koncertu Renaty Przemyk.

 

Zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z drugiego dnia festiwalu.

 

Fot. Mikołaj Majda

Dzień 3.

Początek trzeciego dnia festiwalu wypełniły dźwięki recitalu fortepianowego, tym razem w wykonaniu Michała Iwanka, który wprowadził nas w nostalgię ostatniego dnia. Następnie rozpoczęły się kolejne warsztaty tematyczne i panele dyskusyjne. Tym razem rozmowy dotyczyły pszczelarstwa, ogrodnictwa i technologii dachów zielonych. Zaproszeni goście rozmawiali z prowadzącym na temat nowoczesnych technologii i miejskiego ogrodnictwa.

Popołudniu odbył się ostatni wernisaż ogrodów, a zaraz po nim mogliśmy posłuchać koncertu Wiktorii Koziary.

 

Fotografie: Mikołaj Majda

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom!

Organizator wydarzenia

Mecenat

Wsparcie finansowe

Lublin Miasto Inspiracji

Partnerzy

Instytut Architektury Krajobrazu KUL-01
UMCS Wydział Artystyczny
Signify
ARBORETUM BOLESTRASZYCE

Partnerzy medialni

Zieleń Miejska
A&B Architektura & Biznes

Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego i sportu pochodzących z funduszu promocji kultury - państwowego funduszu celowego