Graff Garden

Anna Bakiera i Cezary Hunkiewicz

Czy ogród kojarzy się nam z graffiti? Wnosimy śmiałą tezę, że nie w pierwszej kolejności. Projektując naszą wersję ogrodu chcemy pokazać, że sztuka w przestrzeni publicznej może współistnieć z zaprojektowaną roślinnością, nawet w tak kontrastowym zestawieniu. Świadomie ograniczyliśmy kolorystykę ogrodu do trzech barw – ugruntowanych w sztuce; czerni i bieli, oraz występującej obficie w naturze zieleni. To swoisty eksperyment i zabawa konwencją, dzięki której zespolimy sztukę uliczną z ogrodem i ogród ze sztuką.

Anna Bakiera

Współzałożycielka i dyrektorka Brain Damage Gallery. Historyczka sztuki, kulturoznawczyni, kuratorka wystaw oraz działań w przestrzeni publicznej. Zawodowo związana także z Centrum Kultury w Lublinie, Instytutem Sztuki w Przestrzeni Publicznej oraz Europejską Fundacją Kultury Miejskiej. Koordynatorka kulturalnych projektów międzynarodowych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cezary Hunkiewicz 

Współzałożyciel i dyrektor Brain Damage Gallery. Socjolog, animator, nauczyciel akademicki. Badacz kultury, krytyk sztuki ulicznej, autor tekstów publikowanych w kraju i zagranicą. Założyciel Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej. Organizator wydarzeń, wystaw i dyskusji dotyczących graffiti i street artu. Autor artykułów i referatów nt. kultury miejskiej. Od ponad 15 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sztuki niezależnej i sztuki ulicznej w Polsce i w Europie.