RELACJA Z FESTIWALU IN GARDEN 2022

DZIEŃ 1. | Dzień 2.  | Dzień 3.

Dzień 1.

Rozpoczęliśmy Festiwal od spotkania z Mają Popielarską. Po godzinie rozmów, stęsknieni za kolejną dawką wydarzeń przystąpiliśmy do otwarcia Festiwalu przez Wojciecha Januszczyka, Anetę Pepaś-Skowron i Alicję Kupiec. Następnie delikatnie „podkręciliśmy” emocje podczas spotkania z Pawłem Mrozkiem 100 lat planowania
Po dwóch godzinach po otwarcia Festiwalu zdaliśmy sobie sprawę, że temat III edycji – „Powroty” ma głęboki sens i można go interpretować na wiele sposobów. Poznaliśmy je podczas wernisażu ogrodów z udziałem twórców. Przypominamy, je wszystkie:
👉 Katrina Galavin – „Zwróć światło twego serca”
👉 J. i D. Żytkowscy – „Ogród Nadziei”
👉 Kasper jakubowski – „Sukcesja i powroty”
👉 Wojciech Januszczyk – „Wystarczy dziura w siatce”
👉 Kamil. R. Filipowski – „Stel Life”
👉 Fundacja Krajobrazy – „Ogród piosenek”
 
Piątkowy wieczór i noc oddaliśmy we władanie muzyce: zespołowi TARA GAYAN i Seniorowi EFEBO/ DJowi – entuzjaście kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. Było wyjątkowo, magicznie i chilloutowo.
Fot: Tomasz Kulbowski

Dzień 2.

 
W południe czas umilił nam recital Anny Ciszyńskiej oraz Ady Mazurek. 
W ciągu dnia odbyło się wiele warsztatów, które cieszyły się dużą popularnością. Porozmawialiśmy o przestrzeni razem z Joanną Rayss, Pawłem Kożuchowskim oraz Kasprem Jakubowskim. Oprowadziliśmy uczestników po ścieżce „Ścieżce zdrowe miasto” i „Rezerwacie dzikich dzieci”.
Wernisażu sztuki w plenerze z odbył się z udziałem twórców: Alicja Kupiec, Aleksandra Niewada-Wysocka, Aleksandra Wachniewska, Dorota Sak, Hanna Rzążewska, Izabela Myszka, Marek Sak, Narcyz Piórecki, Oliwia Beszczyńska, Piotr Szwiec, Piotr Zbrożek, Sławek Matyjaszewski, Tomasz Krzpiet, Zbigniew Stanuch.
Na wieczornej scenie wystąpił zespół MUNDINOVA, Andrzej Dudek-Durer, Marcin Sudziński, Grzegorz Paluch w koncercie zatytułowanym META…MIGRACJE.  Imprezę na parkiecie rozkręcił Senior Efebo.
 
Fot: Tomasz Kulbowski

Dzień 3.

Niedziela była dniem relaksu i odpoczynku. Magiczne chwile na hamakach umilał nam recital fortepianowy w wykonaniu Michała Iwanka. Kolejną częścią wydarzenia były warsztaty „Wianki”, „Budowa poidełek ceramicznych”, „Naturalistyczno-ruderalna łąka kwietna”. Porozmawialiśmy z Marcinem Sudzińskim, Karolem Podymą oraz Wojciechem Januszczykiem. Część dyskusji była prowadzona przez:

  • Forum Aglomeracji Gdańskiej
  • Stowarzyszenie architektury krajobrazu
  • Ogólnopolskie stowarzyszenie twórców ogrodów
  • Fundację Krajobrazy

Dzień zwieńczyliśmy spacerem po ogrodach z udziałem twórców. 

Fot: Tomasz Kulbowski

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom!

ORGANIZATOR FESTIWALU

MECENAT

PARTNERZY

ARBORETUM BOLESTRASZYCE

PARTNERZY MEDIALNI

Zieleń Miejska
A&B Architektura & Biznes

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

WSPARCIE MIASTA LUBLIN

Lublin Miasto Inspiracji

WSPARCIE URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO